Oczyszczanie Wodorowe Twarzy Warszawa

Oczyszczanie wodorowe twarzy w Warszawie – co warto o nim wiedzieć?

Oczyszczanie wodorowe twarzy można śmiało uznać za jeden najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów na twarz. Łączy w sobie istotne elementy pielęgnacji skóry – głębokie oczyszczanie, odżywianie, dotlenianie, rewitalizację, a nawet działanie anti-aging. 

Po jednym zabiegu oczyszczania wodorowego, możemy zauważyć imponujące efekty:

 • redukcja przebarwień
 • oczyszczenie porów
 • dotlenienie skóry
 • poprawienie mikrokrążenia i poprawa kolorytu skóry
 • złuszczenie warstwy rogowej naskórka
 • redukcja nadmiaru sebum
 • przebudowa włókien kolagenowych
 • neutralizacja wolnych rodników
 • zneutralizowanie stanów zapalnych
 • nawilżenie, odżywienie, napięcie i wygładzenie skóry

Na czym polega zabieg?

Hydrogen Peel Medika to innowacyjny system, który łączy w sobie oczyszczanie wodorowe, peeling wodny oraz infuzję jonową. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzeniu do skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru w celu oczyszczenia komórek skóry. Wodór jest wtryskiwany strumieniem wody pod zwiększonym ciśnieniem, a dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka, wodór może zostać wprowadzony do głębszych warstw, dzięki czemu eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Oczyszczaniu wodorowemu towarzyszy proces elektroporacji. Dzięki impulsom elektrycznym, które wywołują zmiany w błonach komórkowych, w skórze tworzą się mikrokanały. To z kolei sprzyja głębszemu wnikaniu substancji aktywnych w głąb skóry.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to wysoce reaktywne molekuły, które powstają w wyniku procesów oddechowych i energetycznych. Wbrew powszechnej opinii odgrywają one bardzo ważną rolę w naszym organizmie. 

Przed wolnymi rodnikami nie da się uciec. Ich nadmiar jest szkodliwy – potwierdziły to liczne badania naukowe. Powodują one choroby skóry i zaburzają jej naturalne funkcjonowanie. Nadmiar wolnych rodników jest również główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, zmian pigmentacyjnych i zwiększonej podatności na stany zapalne.

Dlaczego woda wzbogacona o wodór jest tak ważna?

Cząsteczki wodoru są tak małe i lekkie, że są niewidoczne dla ludzkiego oka. Żadna inna cząsteczka nie jest w stanie przeciwdziałać wolnym rodnikom na powierzchni skóry tak skutecznie jak wodór. Fenomen aktywnego wodoru polega na tym, że po wniknięciu do komórek skóry, jego cząsteczki łączą się z najbardziej reaktywnymi i szkodliwymi wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są przekształcane w cząsteczki wody i tlenu w wyniku prostej reakcji. W ten sposób ich szkodliwe działanie zostaje całkowicie wyeliminowane. Woda zawierająca aktywny wodór jest najlepszym i najbardziej skutecznym antyoksydantem, jaki możesz dostarczyć do swojego organizmu.

Oczyszczanie wodorowe w Warszawie: krok po kroku? 

Oczyszczanie wodorowe w salonie SPAandGO podzielone jest na pewne etapy, dzięki którym uzyskuje się efekt idealnie oczyszczonej, odświeżonej, zdrowej i zregenerowanej skóry:

 1. Etap I to neutralizacja wolnych rodników za pomocą wody wodorowej. Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Zmniejsza i neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Aktywne cząsteczki wodoru są wstrzykiwane pod ciśnieniem strumieniem wody do głębszych warstw skóry w celu jej oczyszczenia i wyeliminowania wolnych rodników. Zabieg ma również działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ wodór jest najskuteczniejszym antyoksydantem.
 2. Etap II to infuzja jonowa. Tlen wspomaga krążenie i wchłanianie substancji aktywnych, dzięki czemu skóra staje się promienna i gładka, aktywny tlen działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum i poprawia mikrokrążenie, zwiększając tym samym wchłanianie substancji aktywnych oraz uczestnicząc w produkcji włókien kolagenowych
 3. Etap IV to rozprowadzenie antyoksydantów. Ich zadaniem jest ochrona skóry przed ponownym powstawaniem nadmiaru wolnych rodników, a także przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
 4. Etap V to wprowadzenie antyoksydantów do przestrzeni międzykomórkowej, w głębszych warstwach skóry, za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki. Powoduje wibracje komórek, wywołuje efekt termiczny, rozluźnia struktury komórkowe, rozluźnia mięśnie i stymuluje krążenie krwi i limfy. W rezultacie poprawia się metabolizm i regeneracja komórek
 5. Etap VI to zabieg anti-aging lub lifting wykorzystujący bipolarne fale radiowe. Zabieg wykorzystujący bipolarne fale radiowe (RF) na bazie żelu. Bipolarne fale radiowe wywołują w skórze zjawisko diatermii. Poprzez podgrzanie włókien kolagenowych, co prowadzi do ich obkurczenia, uzyskujemy efekt zwiększenia napięcia skóry, poprawy elastyczności i równomiernej korekcji owalu twarzy.

Oczyszczanie wodoru – wskazania 

Dla kogo oczyszczanie wodorowe jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem? Oczyszczanie wodorowe jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku. Jakie są wskazania:

 • Zmęczona, szara skóra, wymagająca rewitalizacji
 • Skóra odwodniona
 • Skóra wymagająca oczyszczenia
 • Cera sucha
 • Skóra bardzo wrażliwa, nadreaktywna, ze skłonnościami do stanów zapalnych

Po zabiegu

 1. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po zabiegu
 2. Skóra jest głęboko nawilżona, odświeżona, zregenerowana, odżywiona i napięta
 3. Szkodliwe wolne rodniki są neutralizowane
 4. Cała procedura nie wymaga rekonwalescencji
 5. Oczyszczanie wodorowe zalecane jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn
 6. Ze względu na głębokie oczyszczenie i odświeżenie skóry, oczyszczanie wodorowe jest szczególnie polecane dla osób, których skóra twarzy eksponowana jest na działanie zanieczyszczeń miejskich
 7. Zabieg jest idealny dla skóry zmęczonej, poszarzałej, suchej i odwodnionej
 8. Rewitalizuje, odżywia, poprawia koloryt skóry i głęboko ją nawilża. Oczyszczanie wodorowe może być wykonywane u osób z cerą trądzikową i naczyniową 
 9. Skóra po zabiegu jest napięta, elastyczna i nawilżona. Zmarszczki są widocznie wygładzone, a obrzęki zredukowane. Zabieg ten stymuluje również regenerację i wzrost tkanek

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego

Kolejną zaletą oczyszczania wodorowego skóry jest to, że jest to metoda nie wymagająca interwencji, nie wywołuje skutków ubocznych i ma bardzo mały zakres możliwych przeciwwskazań. Nadwrażliwość skóry lub stany zapalne (np. trądzik) nie stanowią przeszkody. Istnieją jednak niektóre przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • choroby skóry
 • patologiczne uwarunkowania chorób przewlekłych (np. cukrzyca, nowotwory, epilepsja)
 • rozrusznik serca
 • implanty metalowe
 • nadwrażliwość na prąd elektryczny

Oczyszczanie wodorowe w salonie kosmetycznym w Warszawie

Na odmładzające zabiegi oczyszczania wodorowego zapraszamy do naszego salonu w Warszawie, wszystkich którzy szukają skutecznego sposobu na regenerację skóry, poprawę jej estetyki oraz spowolnienie procesów starzenia się twarzy, szyi i dekoltu.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg oczyszczania wodorowego w salonie SPAandGO jest absolutnie bezpieczny. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest brak skutków ubocznych oraz możliwość prowadzenia terapii przez cały rok. Zabieg wodorowy na twarz może być wykonywany na skórze wrażliwej, skłonnej do alergii, a także u kobiet w ciąży, matek karmiących. W wyniku zabiegu dochodzi do samoistnego oczyszczenia skóry i złuszczenia naskórka.

Jakie efekty przynosi zabieg?

Dokładne oczyszczanie jest zawsze podstawą zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie wodorowe twarzy, szyi lub dekoltu pozwala na osiągnięcie kompleksowego efektu – od głębokiego oczyszczenia do liftingu. Nic dziwnego, że rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Taki zabieg nie tylko oczyści skórę, ale również zapewni jej optymalne nawilżenie, regenerację, odświeżenie i zwiększenie elastyczności. W przypadku cery problematycznej będzie miał działanie dobroczynne, łagodzące i regulujące. Do najważniejszych efektów wodorowego oczyszczania skóry należą:

 • równomierny koloryt skóry
 • poprawa elastyczności
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • dotlenienie skóry
 • oczyszczanie porów
 • złuszczanie martwych warstw naskórka
 • eliminacja szkodliwych wolnych rodników
 • łagodzenie stanów zapalnych
 • regulacja wydzielanie sebum
 • redukcja przebarwień
 • stymulacja tworzenia się włókien kolagenowych
 • zwiększenie metabolizmu skóry

Do jakich zaleceń należy stosować się po zabiegu ?

Po zabiegu należy przestrzegać następujących ograniczeń:

 1. Nie nakładać makijażu przez 2-3 godziny
 2. Przez 3 dni nie należy korzystać z sauny i basenu
 3. Należy stosować kremy ochronne z SPF30
 4. Nie stosować preparatów na bazie emolientów tłustych takich, jak Petroleum, Paraffinum Liquidum, Mineral Oil

Z jakimi zabiegami możemy łączyć oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe może być łączone z większością zabiegów dostępnych w naszym salonie w Warszawie. 

Oczyszczenie wodorowe: Mity i Fakty 

Fakty

 • Wodór jest jedyną skuteczną cząsteczką zdolną do neutralizowania szkodliwego działania wolnych rodników
 • Wolne rodniki łączą się z aktywnymi jonami wodoru, w wyniku czego powstaje woda i czysty tlen
 • Oczyszczanie wodorowe powinien stanowić wstęp  do każdej terapii anti-aging

Mity

 • Wszystkie urządzenia do oczyszczania wodoru dostępne na rynku mają ugruntowaną pozycję i są dobrze sprawdzone
 • Nadmiar wolnych rodników jest korzystny dla naszej skóry
Czy opis był dla Ciebie pomocny?
[ocena 1 głosów 5]