Exilis Warszawa

Exilis Warszawa

EXILIS na ciało to innowacyjna technologia radiofrekwencji służąca do korekcji sylwetki i odmładzania twarzy. Mechanizm działania oparty jest na synergicznym działaniu fal radiowych wysokiej częstotliwości, ultradźwięków i kontrolowanych impulsów termicznych, co zapewnia potężny efekt niechirurgicznej liposukcji i liftingu.

EXILIS wnika głęboko w tkankę tłuszczową, dzięki czemu fale ultradźwiękowe oddziałują na niedostępne dotąd, uporczywe złogi tłuszczu. W wyniku działania fal mechanicznych dochodzi do powiększenia włóknistych struktur tłuszczowych. Pozwala to na odsłonięcie struktur komórkowych i ich rozbicie na małe cząsteczki. Rozpad ten jest możliwy poprzez użycie energii wysokiej częstotliwości. Promienie cieplne wnikając w głąb tkanki, przyspieszają zachodzący w niej proces lipolizy. Komórki tłuszczowe zostają zredukowane, dzięki czemu w widoczny dla oka sposób, zmniejszają się warstwy tłuszczu.

Na czym polega Technologia RID i jak działa?  

Exilis na ciało jest to najlepszy zabieg medycyny estetycznej! Exilis pracuje w opatentowanej technologii RID:

R – Rozpoznanie

Mechaniczne działanie energii ultradźwiękowej sprzyja niszczeniu tkanki włóknistej, umożliwiając dostęp do komórek tłuszczowych. EXILIS precyzyjnie uderza w głębokie warstwy tłuszczu, a chłodzenie kontaktowe reguluje temperaturę i chroni delikatną skórę.

I – Izolacja

Złogi tłuszczu składają się zazwyczaj z nieaktywnych metabolicznie komórek. Energia wysokiej częstotliwości powoduje ich ukierunkowane i głębokie ogrzewanie. Dzięki temu uruchomiona zostaje aktywność metaboliczna i następuje przyspieszony rozkład tłuszczów. Jednocześnie liczba adipocytów, z których głównie złożona jest tkanka tłuszczowa, ulega redukcji poprzez naturalny proces apoptozy. W efekcie zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych.

D – Dezaktywacja

W ramach tego procesu fale mechaniczne pomagają otworzyć włókna tłuszczowe. Oddzielone odsłonięte komórki tłuszczowe są teraz bardziej dostępne do dalszego skutecznego leczenia.

Zalety urządzenia Exilis w Warszawie

Fale ultradźwiękowe, emitowane przez EXILIS, zmieniają właściwości strukturalne substancji międzykomórkowej, czyli kwasu hialuronowego. Umożliwiają tym samym przepływ energii o wysokiej częstotliwości przez włókna tkanki łącznej i glikozaminoglikany, do docelowych komórek tłuszczowych.

EXILIS – zabieg stymulujący produkcję kolagenu i odmłodzenie skóry. Jego wykonanie nie jest również uzależnione od pory roku, w przeciwieństwie do na przykład peelingu, który jest przeciwwskazany przy ekspozycji skóry na słońce. Zaletą Exilis jest uruchamianie mechanizmu odmładzania skóry za pomocą jej własnych zasobów, a nie poprzez wprowadzanie obcych substancji.

Połączenie ultradźwięków i prądów wysokiej częstotliwości pozwala na utrzymanie temperatury na poziomie 42,5 stopnia, nie więcej. W tym samym czasie następuje automatyczne skanowanie temperatury i odpowiednie dostosowanie parametrów procedury.

Na unikalny podwójny system bezpieczeństwa składa się:

 • DTC (Dermal Temperature Control) – tryb kontroli temperatury skóry, oparty na skanowaniu w podczerwieni. Ogrzewanie jest ograniczone do 42,5 stopnia.
 • EFC (Energy flow control) – zintegrowany system kontroli siły i powierzchni kontaktu manipulatora ze skórą, który reguluje intensywność przepływu energii. W ten sposób, poprzez monitorowanie ustawionej temperatury skóry i równomierne rozprowadzanie energii, dostarczana jest stała informacja zwrotna i zapobiega się poparzeniom.

Całą kontrolę nad zabiegiem sprawuje się poprzez ergonomiczny aplikator.

Proces starzenia skóry rozpoczyna się w momencie, gdy produkcja kolagenu jest zmniejszona. Podczas proponowanego zabiegu, promieniowanie o wysokiej częstotliwości jest kierowane na skórę i rozgrzewa tkankę tłuszczową. Pod wpływem temperatury dochodzi do regeneracji nowych komórek skóry i wzmożonej produkcji kolagenu. EXILIS jest zatem metodą niechirurgicznego odmładzania skóry. Uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 1,5 roku.

Exilis pomaga także pozbyć się zmarszczek  mimicznych i tych wokół oczu, oraz napina owal twarzy. Dodatkowo wykorzystywany jest do podniesienia skóry w okolicach bioder, brzucha i dekoltu.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, więc nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Można go wykonać o każdej porze roku. Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, jednak na ostateczny rezultat trzeba chwilę zaczekać. Wynika to ze specyfiki zabiegu, pod wpływem podgrzania skóry do określonej temperatury następuje aktywacja wielu procesów, nie tylko produkcji kolagenu i poprawy krążenia krwi, co jest charakterystyczne dla młodej skóry. Po przeprowadzeniu sześciu zabiegów znacząco zwiększa się ilość elastyny i kolagenu.

Exilis – dla kogo jest zabieg?

Exilis służy do napinania skóry, redukcji zmarszczek oraz korekcji konturów twarzy. Kosmetolodzy zalecają wykonanie liftingu radiowego dla osób w wieku 35-40 lat. Kuracja obejmuje zwykle 4-6 serii, jednak ostateczna liczba zabiegów zależy od stanu skóry. Odstępy między zabiegami mogą wynosić od kilku dni do 2-4 tygodni. Po zabiegu nie jest wymagana rehabilitacja, a skóra nie jest uszkodzona. Maksymalny efekt EXILIS osiągany jest w przypadku gęstej i dobrze nawilżonej skóry. Właścicielom skóry suchej i wrażliwej zaleca się zastosować w pierwszej kolejności kuracją nawilżającą. Wiele osób wie o odmładzającym działaniu wysokich temperatur. Ogrzewanie tkanek pobudza aktywność fibroblastów – komórek syntetyzujących kolagen i elastynę.

Korzyści płynące z liftingu EXILIS w Warszawie

EXILIS-lifting to nowoczesna i unikalna technologia, która pozwala nie tylko napiąć skórę, ale również, jeśli to konieczne, oddziaływać na tkankę tłuszczową, zmniejszając jej odkładanie. Sekret działania EXILIS polega na jednoczesnym zastosowaniu prądów wysokiej częstotliwości i ultradźwięków – jest to główna cecha tego aparatu. Wspomniane połączenie zapewnia potężny efekt niechirurgicznej liposukcji i liftingu twarzy oraz ciała.

Podczas zabiegu urządzenie podgrzewa głębokie warstwy skóry, w wyniku czego włókna kolagenowe ulegają denaturacji (pofałdowaniu) dając tym samym natychmiastowy efekt liftingu skóry.

Jednak to nie wszystko! W ciągu następnych kilku dni ma miejsce kontynuacja procesów zapoczątkowanych podczas zabiegu. Dzięki wstępnej stymulacji fibroblastów ultradźwiękami i prądów wysokiej częstotliwości syntetyzowane są nowe włókna kolagenowe, a także elastyna, kwas hialuronowy i inne, ważne elementy strukturalne skóry. Dlatego efekt liftingu, choć pojawiający się z pewnym opóźnieniem, jest długotrwały.

Efekty widoczne już po drugiej sesji Exilis:

 • redukcja głębokości linii ekspresyjnych i zmarszczek
 • ujędrnienie konturów twarzy
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • poprawa napięcia skóry
 • redukcja złogów tłuszczu w okolicy podbródka
 • poprawa struktury skóry
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • zmniejszenie obrzęków i kurczliwości powierzchni skóry
 • zmniejszenie oznak zmęczenia

Opis zabiegu EXILIS w Warszawie

Przed zabiegiem wymagane jest dodatkowe, nieskomplikowane przygotowanie: w tym dniu należy pić dużo wody (zwykłej niegazowanej) oraz już w gabinecie, zdjąć wszelką biżuterię, która mogłaby znaleźć się w strefie oddziaływania urządzenia.

Sama procedura jest komfortowa, w trakcie zabiegu odczuwalne jest tylko ogrzewanie (ciepło) w obszarze działania urządzenia. Ewentualne problemy są wykluczone, gdyż EXILIS wyposażony jest w zintegrowany system chłodzenia i równomiernego rozprowadzania energii. Dlatego też uznany jest za absolutnie niezawodną, bezbolesną i bezpieczną procedurę.

W zależności od oczekiwanych efektów zazwyczaj wymaganych jest kilka sesji EXILIS. Początkowy efekt można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Należy pamiętać, że jest on kumulatywny.

Zabiegi na twarz przeprowadza się co 14-21 dni a na ciało co 10-14 dni). Jednak w indywidualnych przypadkach zabieg może być powtórzony w różnych odstępach czasu. Nasz specjalista dobierze najskuteczniejszy sposób postępowania dla każdego pacjenta.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

 • W obszarze objętym zabiegiem poprawia się napięcie skóry
 • Małe i średnie zmarszczki zostają zniwelowane, skóra staje się gładka i miękka
 • Poprawia się mikrokrążenie tkanek i metabolizm komórkowy
 • Opuchlizna i inne zastoje znikają dzięki drenażowi limfatycznemu

EXILIS-lifting jest zabiegiem uniwersalnym, dającym możliwość pracy na każdym kolorze skóry (nawet na skórze ciemnej lub opalonej) bez ryzyka wystąpienia hipo- i hiperpigmentacji. Jedną z niewątpliwych zalet tej metody jest brak okresu rehabilitacji. Bezpośrednio po sesji można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Wskazania do zabiegu

Przede wszystkim technika ta stosowana jest w przypadku dość wyraźnych zmian w tkankach, na które wpływ ma wiek:

 • wyraźne fałdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust
 • „Ześlizgiwanie się” konturów twarzy (tzw. ptoza)
 • tzw. drugi podbródek
 • drobne zmarszczki, ścieńczenie skóry (w tym wokół oczu)

Przeciwwskazania do zabiegu

Czy są jakieś przeciwwskazania i konsekwencje zabiegu EXILIS?

Przy właściwie wykonanym zabiegu przez kosmetologa,  ryzyko  negatywnych skutków jest minimalne. Dlatego też masaż manualny w celu modelowania sylwetki można powierzyć tylko certyfikowanemu, doświadczonemu specjaliście, który przeszedł wcześniejsze szkolenie. 

Istnieją jednak przeciwwskazania do masażu antycellulitowego i manualnego w celu korekcji sylwetki. Najlepiej jest skonsultować je ze specjalistą, który będzie realizował kurację. Występujące ograniczenia dotyczą między innymi:

 • chorób nowotworowych, zakrzepicy i zmian infekcyjnych
 • obecności rozrusznika serca lub metalowych implantów w okolicy pracy urządzenia
 • występowania ostrych chorób zakaźnych
 • występowania ciężkich chorób ogólnoustrojowych (zwłaszcza choroby wątroby lub nerek)
 • występowanie procesu zapalnego
 • występowanie choroby onkologicznej i hematologicznej
 • występowania zaburzeń naczyniowych (żylaki, zakrzepowe zapalenie żył)
 • okresu ciąży i karmienia piersią

Najczęściej zadawane pytania 

Czy te zabiegi są dla mnie odpowiednie?

EXILIS Elitę jest doskonałym rozwiązaniem problemów estetycznych, w tym zmian związanych z wiekiem. Zabiegi są odpowiednie dla każdego dorosłego pacjenta, który chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawić koloryt skóry.

Jaki jest czas trwania leczenia?

W zależności od leczonego obszaru i stanu skóry, większości pacjentów przepisuje się od 4 do 8 zabiegów w odstępach od 5 do 7 dni. Jedna sesja trwa od 4 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak przeprowadza się procedurę? Czy będę czuł ból?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło, często porównywalne do odczucia podczas terapii kamieniami.

Kiedy będę widział rezultaty?

Niektórzy pacjenci zauważają rezultaty już po 1 zabiegu. Efekty zwykle wzmagają się w ciągu następnych kilku miesięcy.

Czy to boli?

Zabieg Exilis Elite jest bezbolesny. Pacjenci odczuwają delikatne ciepło, które przenika do tkanek. Zaawansowany system elektroniczny kontroluje temperaturę w każdej sekundzie i zapobiega przegrzaniu tkanek, chroniąc przed poparzeniami i bolesnymi doznaniami.

Czy opis był dla Ciebie pomocny?
[ocena 4 głosów 5]